"Wonder Woman" pogrzebała "Mumię". To raczej nie było trudne.Zgodnie z przewidywaniami "Wonder Woman" utrzymała pierwszą pozycję w amerykańskim box office, tym samym "Mumia" znalazła się dopiero na drugim miejscu.

Niestety, nie ma się z czego cieszyć. Nie kumam czemu skąd te mocarne nagłówki, sugerując że film o heroinie torpeduje i kosi kina. W zasadzie nie ma żadnej konkurencji a i krytycy popchnęli hype na widowisko. Oczywiście - film jest spoko, ale raczej wszystkim podobała się bardziej sama Wonder Woman, sceny walki (zwłaszcza przy dobrze znanym motywie muzycznym) oraz Chris Pine. Nie są to jakieś wielkie liczby, no ale raz że niektórzy mają dosyć nowych filmów z uniwersum DC, a dwa - filmy o superbohaterkach nie miały w kinie łatwo:)

W każdym razie - fajnie że coś się ruszyło, mam nadzieję że świadczy to o tym, że widzowie chcą chodzić na takie filmy a nie przez wysoki współczynnik na RT. Bo wtedy pokryje się teoria z praktyką, jakoby wielka loża krytyków miała wpływa na losy kina.

Opowieść o superbohaterce granej przez Gal Gadot zarobiła w miniony weekend 57 milionów dolarów. 

Znajdująca się oczko niżej "Mumia" przyniosła 32 miliony dolarów. Bohaterem produkcji jest komandos marynarki wojennej, Tyler Colt (Tom Cruise), który wyrusza z zespołem do Iraku, by odnaleźć ukrywającą się w bunkrze grupę terrorystów. Na miejscu odkrywa starożytny grobowiec, gdzie czyha ukryte niebezpieczeństwo - mumia (Sofia Boutella).

Tu warto dodać, że jednak w moim odczuciu film, już lekki wpływ recenzji na wyniki miał miejsce.

W obrazie grają również Annabelle Wallis, Jake Johnson i Courtney B. Vance. Za kamerą stanął Alex Kurtzman. Scenariusz napisał Jon Spaihts. 

W top 10 znalazły się jeszcze dwie nowości - horror "It Comes at Night" z 6 milionami dolarów i 6. miejscem oraz wojenny dramat "Megan Leavey" niespełna 4 milionami i 8. lokatą. 

A oto pełne top 10 box office'u USA:
1. "Wonder Woman" - 57,2 miliona dolarów
2. "Mumia" - 32,2 mln USD
3. "Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film" - 12,3 mln USD
4. "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" - 10,7 mln USD
5. "Strażnicy galaktyki vol. 2" - 6,2 mln USD
7. "Baywatch. Słoneczny patrol" - 4,6 mln USD
8. "Megan Leavey" - 3,8 mln USD
9. "Obcy: Przymierze" - 1,8 mln USD
10. "Ponad wszystko" - 1,6 mln USD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz